Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dashamir Shehi flet hapur, tregon cila është gjëja që e frikëson më shumë nga Rama

Postuar: 11/02/2019 - 22:48

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka komentuar mënyrën e qeverisjes së Ramës.
 
Shehi nuk heziton të pranojë që diçka e frikëson nga sjellja e tij. I pyetur nga Adi Krasta për sjelljen dhe mënyrën e të menduarit të Ramës, Shehi u përgjigj se Rama është arrogant. Ai u shpreh se edhe ministrat e kabinetit, i ndryshon në funksion të tij.
 
Dash Shehi tha:
 
"Kur ulem me kolegët them që si ka punët mirë, por zyrtarisht nuk dua ta degjeneroj debatin. Ai ka një arrogancë të theksuar. Ai del dhe i thotë drejtorit “të pushoj unë ty,” dhe i tremb të gjithë ata që duan të punojnë. Këtë lloj modeli përdor Putini dhe Erdogani unë këtë kam frikë se dhe ne këtu po përfundojmë. Ndaj fola edhe në kuvend se këtu kemi shtet të dyfishtë. Shpeshherë diktaturat dalin edhe në kohë paqeje ne duhet të trembemi se me këtë person do humbim një pjesë të lirive tona. Sot zgjidhemi në këtë mënyrë."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/02/2019 - 22:22

Ditën e sotme kryetari i opozitës, Lulzim Basha në një komunikatë për mediet propozoi djegien e mandateve, me argumentin se protesta e ditës së djeshme provoi se shqiptarët janë të inatosur me këtë mazhorancë dhe qe

Postuar: 17/02/2019 - 21:38

Deklarata e ambasadorit të Austrisë në Shqipëri, Johann Sattler ka patur reagime nga politika s

Postuar: 17/02/2019 - 21:12

Çuditë nuk kanë fund nga Lëvizja Socialiste për Integrim.

Postuar: 17/02/2019 - 20:59

Një foto ku shfaqej e rrethuar Kryeministria nga protestues ka qarkulluar ditën e djeshme.

Postuar: 17/02/2019 - 20:30

Ish aleati i Bashës Kreshnik Spahiu ka komentuar protestën e organizuar nga opozita.

Postuar: 17/02/2019 - 19:45

Pas deklaratës së ambasadorit të Austrisë në Shqipëri, Johann Sattler, ka ardhur dhe reagimi i