BREAKING NEWS

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19 në 24 orët e fundit

PËRDITËSIMI/ Ulen ndjeshëm rastet e infektimeve me Covid-19
x

Politike

Dashamir Shehi flet pa dorashka: Bëmë kompromis me Ramën, në këmbim të ...

Dashamir Shehi flet pa dorashka: Bëmë kompromis me Ramën, në

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi thotë se, partitë opozitare shpresojnë për zgjedhje të parakohshme parlamentare në periudhën maj-qershor. Këtë deklaratë, Shehi e përforcon me afatin që ka Këshilli Politik për miratimin e reformës zgjedhore deri në mars. Pikërisht për këtë arsye, shprehet ai, partitë e vogla opozitare kanë bërë kompromis që të mos kërkojnë ndryshim të sistemit zgjedhor. “Do kisha dashur që sistemi të përmbysej. Nuk jam i zoti të them se kush është më i miri, por do të doja kthim te sistemit mazhoritar me korrektim. I jep shans shqiptarëve të mbërrijnë te personat dhe partive që të ruajnë kuadrot.E mirë apo e keqe kemi bërë një kompromis, që në shkëmbim të një pale zgjedhjesh të parakohshme deri në maj dhe qershor, pranojmë këtë sistem. Ne do bëjmë luftë deri në fund për zgjedhje të parakohshme. Ndryshe e gjithë kjo zhurmë më duket bujë politike. Nëse do të shkojmë në zgjedhje në 2021, gjithë kjo ngutje nuk u vlen ndonjë gjë të madhe shqiptarëve”, deklaroi Shehi në studion e Ilva Now.

Më të lexuarat