BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Politike

Dashamir Shehi kërkon ndryshim radikal në skenën politike shqiptare: Ja kush duhet të largohet

Dashamir Shehi kërkon ndryshim radikal në skenën politike

Dashamir Shehi tha se ka ardhur koha për ndryshim radikal në skenën politike shqiptare, pasi prej vitesh po shihen të njëjtat gjëra dhe të njëjtët njerëz.

“Për mua nuk ka të drejtë asnjëri. Unë jo vetëm nuk jam me asnjërin por jam kundër të dyve dhe opozita duhet të fillojë nga kjo lloj formule. Pas kaq vitesh që shikojmë të njëjtat skena ka ardhur koha të kemi një ndryshim radikal. A ka të drejtë Berisha brenda asaj që po bën? Sigurisht që ka të drejtë, ai ka shumë njerëz përreth, ka qenë president, kryeministër, ka shumë armë për këtë punë, ka tifozët e vet, por përtej këtyre ka edhe ata që nuk pëlqejnë Lulin sepse Luli i meriton kundërshtarët sepse vetëm ka humbur. Mund të humbësh 30 vite në politikë por mënyra se si humb dhe si justifikon humbjen është e rëndësishme. Berisha 8 vite aty ka qenë, edhe pas datës 25 aty ka qenë. Përdera s’je i zoti të na drejtosh lind e drejta për reagim. Ata numrat që ai ka mbledhur janë të vërteta. Ai ka popullaritetin dhe masën me vete, nëse e ka të drejtën me vete këtë do ta tregojë koha”, tha Shehi për MCN Tv.

Më të lexuarat