BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Politike

Dashamir Shehi plas deklaratën e fortë: Berisha dhe Basha të largohen të dy, kjo është rruga më e mirë për PD

Dashamir Shehi plas deklaratën e fortë: Berisha dhe Basha të

Deputeti i opozitës dhe kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka folur për situatën e brendshme aktuale në PD dhe “luftën” që ka nisur mes Bashës dhe Berishës. Shehi bën deklaratën e fortë teksa shprehet se edhe Basha edhe Berisha duhet të largohen të dy, sepse Berisha e ka bërë ciklin e tij dhe Basha ka humbur shumë beteja politike.

“Basha nuk është në një pozicion të qenësishëm demokrati. E vetmja gjë që ka të drejtë Berisha, është e vërtetë që duhet të iki Basha, pjesa tjetër është pjesë e lojës politike. Që duhet që të iki Basha jam dakord sepse nuk rihyhet në zgjedhje pas humbjes. Berisha dhe Basha, unë gjykoj së keto dy njerëz nuk bëjnë më për opozitën shqiptare, duhet të largohen. Që ditën e parë kam thënë që kjo është një betejë e gabuar dhe që të dy janë bashkëfajtore. Kanë bashkëqeverisur për tete vjet bashkë. Të djathtës, opozitës shqiptare i ka munguar një dialektikë e brendshme. PD po e përçajnë këta të dy Basha dhe Berisha, rruga më e mirë për PD është të mos jenë këta të dy, të gjejnë një grup tjetër, të drejtohen nga një grup kolegjial, tre veta 4 veta që të përfaqësojnë të gjitha rrymat. Pse qenka kaq dramatike në Shqipëri të mos ketë lider? Pse çfarë do gjejmë ne Churchill? Unë them qe kjo është një betejë pa vlerë, do ishte një betejë me vlerë nëse do diskutohej në rrafshin politik.”, u shpreh Dashamir Shehi në Shqip.

Më të lexuarat