BREAKING NEWS

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim, ultimatum palëve politike: Vendosët një afat, është koha për...

‘Zgjedhorja’ në ngërç, ambasadorja Yuri Kim,
x

Politike

Data e shumëpritur e 18 tetorit/ Rudina Hajdari del kundër Bashës dhe Kryemadhit, i thotë po qeverisë (Detaje nga takimi)

Data e shumëpritur e 18 tetorit/ Rudina Hajdari del kundër Bashës

Deputetja Rudina Hajdari ndryshe nga kryeopozitari Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur se ajo mbështet hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Hajdari shkruan se sot ka takuar ministrin Cakaj në Komisionin e Integrimit për çështjen e negociatave.

"Sot në Komisionin për Integrimin, zhvilluam seancë dëgjimore me Ministrin në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Z.Cakaj, ku u diskutua mbi çështjen aktuale të çeljes së negociatave në Tetor. Opozita mbështet hapjen e negociatave si detyrim parësor për qytetarët tanë."

Më të lexuarat