BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

Debat në studio / Bushati përplaset me Grida Dumën: Keni dështuar, manipuloni dhe zgjedhjet brenda PD

Debat në studio / Bushati përplaset me Grida Dumën: Keni

Deputetja e PD, Grida Duma, ka debatuar ashpër me analistin Andi Bushati teksa po diskutonin amendamentet e propozuara nga PD. Bushati tha se ato janë propagandë fëmijnore.

Duma në kundërpërgjigjen e saj u shpreh se PD-së nuk i pëlqen të bëjë politike rruge, pasi diçka e tillë nuk i pëlqen shqiptarëve.

Pjesë nga debati

“Situata sot nuk është e njëjtë, por nga ana tjetër, nëse nuk do që të kthehesh në parti rruge, se ne jemi parti që do qeverisë, ne nuk duam vetëm qeverisjen e rrugës,” tha Duma.

“Ka dhe një rrugë, që është një rrugë e një partie demokratike, që ka vend për të gjithë. Krijim i një fronti me vlera demokratike, me vlera ku votohet, një vend ku njerëzit nuk përjashtohen, po votohen. Ne këto 8 vite kemi një PD që ka dështuar në rrugën e hapjes. Është bërë një parti që të gjithë flasin si Luli, ku nuk ka personalitete politike, ku njerëzit përjashtohen nga njëri,” u përgjigj Bushati.

“Krijimi i vlerave, këtë po bëjmë. Po bëhemi shembull me këtë, mos ngatërrojmë vetting-un politik me zgjedhjet e brendshme,” shtoi Duma.

Bushati: Duke manipuluar zgjedhjet e brendshme?