BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Politike

Debate dhe braktisje e seancës së Kuvendit, vjen propozimi i papritur i deputetit opozitar: Do t’iu lutesha që...(FOTO)

Debate dhe braktisje e seancës së Kuvendit, vjen propozimi i papritur

Me debate të forta u shoqërua seanca e Kuvendit sot. Pas refuzimit të fjalës së deputetit Myslim Murrizi nga kreu i Kuvendit, deputetët opozitarë bllokuan foltoren. I detyruar nga ky veprim Ruçi ndërpreu 2 herë seancën, ndërsa më pas deputetët opozitarë vendosën ta braktisnin sallën.

Pikërisht pas kësaj përplasjeje në Kuvend ka ardhur reagimi i fortë i deputetit Lefter Maliqit përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Te dashur miq do ju lutesha qe Portokallin nga dita e diel zhvendoset cdo te enjte ne Parlamentin e Shqiperise. Drejtues te emisionit Portokallli dyshja Ramziu -Palla.Ndiqeni cdo te enjte dhe pak muaj pasi ky emision humori per ju pas zgjedhjeve te ardhshme do mbyllet....Une vet preferoj me shume Portokalline e dites se diel pasi nuk behem dot aktor i Portokallise se dites se Enjte,pasi pasioni im nuk eshte humori as shtirja por sfida kundra te keqes”, shkruan Maliqi.