Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Debate të ashpra në Kuvend/ “Kjo rezolutë i bie të shkarkojë Metën”, deputeti bën kërkesën e papritur, Ruçi i jep përgjigjen që e lë pa fjalë (REPLIKAT)

Postuar: 15/11/2019 - 10:22

Seanca e sotme plenare pritet të jetë tepër e nxehtë pasi në të do të diskutohet projektrezoluta për zgjidhjen e ngërçit në përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Seanca ka nisur me debat, teksa deputeti i opozitës, Kujtim Gjuzi, i cili kërkoi 45 minuta kohë për të lexuar rezolutën. Por, kërkesa e tij nuk është pranuar nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili tha se projektrezoluta ka qenë e publikuar prej dje në faqen zyrtare të Kuvendit.

Gjuzi: Duam 45 minuta që t’i hedhim një sy rezolutës. Kjo rezolutë i bie që të shkarkojë Presidentin, ndaj na duhen këto minuta.

Ruci: Pr.rezoluta ka qenë publike në faqen zyrtare të Parlamentit. E shfrytëzonit kohën, kanë kaluar 12 orë. Pra, procesverbali miratohet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:07

Deklarata që ajo bëri pak ditë pasi Shqipëria ishte goditur nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit dhe numri i jetëve të humbura arriti në 51, i kushtoi postin kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sako, tashmë e dorëhequr.

Postuar: 06/12/2019 - 13:57

Ditën e sotme Shqipëria ka marrë kryesimin e Presidencën e OSBE-së dhe këtë kryeministri Edi Rama

Postuar: 06/12/2019 - 13:48

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Shqipëria mbetet e

Postuar: 06/12/2019 - 13:19

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka kërkuar nga prokuroria që të hetojë të gjith

Postuar: 06/12/2019 - 13:12

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka mbërritu në spitalin e Traum

Postuar: 06/12/2019 - 13:04

Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me kryesim