BREAKING NEWS

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa
x

Politike

Debati për Reformën Zgjedhore, reagon BE, mesazh të qartë palëve politike

Debati për Reformën Zgjedhore, reagon BE, mesazh të qartë

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, përmes një postimi në Tëitter shkruan se realizimi i reformës brenda 31 majit lejon Shqipërinë që të ecë përpara drejt anëtarësimit në BE.

''E rëndësishme që të bëhet përparim në reformën zgjedhore në Këshillin Politik. Ne mirëpresim qëndrimin konstruktiv të marrë nga të gjitha palët dhe i ftojmë ata të vazhdojnë të punojnë me qëllim të arritjes së një marrëveshje të përgjithshme deri në datën 31 maj, duke lejuar Shqipërinë që të ecë përpara në procesin e anëtarësimit të tij.''

Debati për Reformën Zgjedhore, reagon BE, mesazh të qartë

Më të lexuarat