BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x
BREAKING NEWS

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/ Rithemelimi zbardh agjendën, ja si do të mësohen emrat fitues. Berisha e Paloka do të…

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj demokracisë, ish-kryeministri është simboli i korrupsionit, pas SHBA edhe BE pritet ta shpallë “non grata”

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj
x

Politike

Debati për Statutin e PD, Bardhi akuza “Foltores”: Kam prova se Berisha ka dërguar ‘kamikazë’ të tij për t’i bërë presion gjykatës

Debati për Statutin e PD, Bardhi akuza “Foltores”: Kam prova se

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demorkatike në detyrë, Gazment Bardhi ka lëshuar dje një deklaratë të fortë, ndërsa ka zbuluar se besnikë të ish-kryeministrit Sali Berishës i kanë ushtruar presion gjykatës për vendimin lidhur me drejtimin e PD-së. Teksa ishte i ftuar dje në një studio televizive, Bardhi tha se nëse gjykata iu jep sërish partinë do të nisin zbatimin e platformës së bashkimit, propozuar nga Enkelejd Alibeaj. “Njerëz të dërguar nga Sali Berisha kanë ushtruar presin mbi gjykatën. Deri dje thoshte ka ndërhyrë Rama, pastaj Yuri Kim,sot doli Veliaj. Nesër mund të dalë një emër tjetër. Gjykata ka pranuar të dërgojë në apel animimin e Alibeajt. Do të duhet në mënyrë të sinqertë atë që shumicë e kolegëve i prezantuan grupimit që i drejtohet zotit Berisha, platformën e bashkimit. Do të realizojmë atë platformë bashkimi. Nuk ka rëndësi çfarë titulli i jep vetes zoti Berisha. Demokratët do të ndërgjegjësohen se rruga ku ka hyrë një pjesë e PD është e gabuar”, tha ai. Po çfarë ndodh nëse gjykata i jep sërish të drejtë Rithemelimit? “Do të respektohet vendimi i gjykatës”, thotë Bardhi ndërsa shton: “Sali Berishën nuk e njoh si kryetar. Unë do të vazhdoj të qëndroj në PD. Aty nuk jam për emrin e kryetarit”. Lidhur për çështjen e presidentit që ka thelluar edhe më shumë çarjen mes palëve, Bardhi pohoi se kanë diskutuar në mbledhje, por Luçiano Boçi dhe Ervin Salianji nuk kanë marrë pjesë. “Kemi diskutuar për presidentin, Salianji dhe Boçi nuk kanë ardhur në këtë të fundit”, u shpreh ai. Bardhi thekson më tej se ata nuk do të pranojnë një proces farsë dhe nëse mazhoranca e ka paracaktuar kandidatin nuk do ta votojnë. “Më së pari do të duhet të bihet dakord për procesin që do të ndiqet që të mos kemi një proces farsë. Që do të thotë se mazhoranca e ka paracaktuar presidentin. Nuk do të votojmë kandidatin e propozuar nga zoti Rama”, nënvizoi Bardhi.

Më të lexuarat