Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Debati për vettingun e Policisë së Shtetit, Balla "rrëzon" Ilir Metën dhe ia bën të qartë: Ja çfarë do ndodhë sot!

Postuar: 16/05/2019 - 13:49

Nga foltorja e Kuvendit kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla foli për kthimin e dekretit nga Presidenti Ilir Meta për vettingun e Policisë së Shtetit. Balla tha se Kuvendi do e rrëzojë sot këtë dekret, ndërsa u bëri thirrje deputetëve të rinj për mbështetje.

"Pasi bllokuan 2 vite zbatimin e reformës në drejtësi, presidenti vendosi të rikthejë për rishqyrtim vettingun e policisë së shtetit. Ky është i domosdoshëm dhe urgjent. Sot mazhoranca do e rrëzojë dekretin e Metës. Ftesa ime për deputetë e rinj të opozitës është të bashkoheni dhe ta mbështesni këtë proces", tha Balla.   

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 23:54

Mbrëmjen e sotme në “360 Gradë”, kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi ka dek

Postuar: 23/05/2019 - 23:26

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” u shpr

Postuar: 23/05/2019 - 23:15

Ish-kryeministri Sali Berisha kërcënoi në emisionin “Opinion” që nëse mbahen zgjedhje

Postuar: 23/05/2019 - 23:02

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, i është përgjigjur nga studio e ‘Opinion’ akuzave të P

Postuar: 23/05/2019 - 22:55

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV

Postuar: 23/05/2019 - 22:50

Aktori Laert Vasili i kërkoi kreut të partisë Konservatore, Kujtim  Gjuzi se nëse në 25 maj