BREAKING NEWS

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të ardhmen e “frikshme”

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x

Politike

“Dëgjon kush në këtë vend se sa rëndë jemi?"/ Erion Braçe shpërthen i revoltuar dhe tregon çfarë po ndodh: Kjo është goditja e tretë e fortë! Gjithë bota po dridhet nga katastrofa e ushqimit!

“Dëgjon kush në këtë vend se sa rëndë

Deputeti socialist Erion Braçe, ka ngritur sot shqetësimin në lidhje me krizën ushqimore në botë dhe në vendin tonë.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Braçe deklaroi se lufta e një fashisti si Vladimir Putin është duke prodhuar një dëm afatgjatë mbi ushqimin, tregjet e drithërave dhe farërave vajore, të cilat i konsideroi jetike.

Ai ka shtuar se duhet të ndërmerren hapa që fermerët të punojnë tokat dhe prodhimi vendas të ndihmojë në menaxhimin e krizës.

“Dëgjon kush në këtë vend?

Do vijojmë me panaire koti apo do prodhojmë për bukë e ushqim?

Gjithë bota po dridhet nga katastrofa e ushqimit!

Ne kënaqemi me jonxhën në panair!

Lufta e një fashisti po sjell një dëm afatgjatë mbi ushqimin, tregjet e drithërave dhe farërave vajore, jetike!

Dhe kjo është goditja e trete;

Pandemia, Ndryshimet Klimatike, lufta!

Gjithë bota i është kthyer prodhimit vendas së pari, fshatit e bujqësisë;

NE? Ne i bëjmë fshatit panaire!

Buka, ushqimi nuk bëhet në panaire por në fusha dhe në kohën e vet!

Urdhëroni, është koha e MISRIT;

Kemi shtuar ndonjë dynym apo vitin tjetër?

Dhe viti tjetër për misrin nis në maj!

Kaq rëndë jemi!”, shkruan Braçe.

“Dëgjon kush në këtë vend se sa rëndë

Më të lexuarat