Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Degradon situata në Kuvend, kthehet në sulme personale, Rama: Jozefinë, sot do iu them të gjithëve kush je! Gënjeve për maturanten!

Degradon situata në Kuvend, kthehet në sulme personale, Rama: Jozefinë, sot do iu them të gjithëve kush je! Gënjeve për maturanten!

Postuar: 08/09/2016 - 17:06

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur menjëherë deputetes Jozefina Topalli për problemin e maturantëve.
 
Topalli kërkoi dorëheqjen e ministres Nikolla, por Rama ia ka hedhur poshtë fjalën e saj, me pretendimin se po gënjen.
 
Sipas kryministrit, maturantja për të cilën foli ish-kryeparlamentarja është me mesatare më të ulët se ata që kanë fituar. 
 
“Jozefinë fole për ndjeshmëri, si grua e një gruaje. Por pretendoj nga ty të më thuash: Po sikur të kesh gënjyer sot?! Po sikur vajza që ti more sot në krahë ta ketë mesataren më pak nga ç’mendon ti dhe të gjithë të tjerët ta kenë më lartë se ajo. Nuk të kam parë ndonjëherë të derdhës jo lot, po asnjë presje ndjeshmëri kur sistemi i arsimit u bë mish për top. Unë nuk e kam pas shancin si ty të jem pjesë e G20. Sot doja t’iu thoja të gjithë prindërve se kush jeni”, ka deklaruar Rama. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr