Politike

Deklarata e ambasadores Yuri Kim që bëri bujë/ Artur Zheji tregon mesazhin që donte të përcillte diplomatja

Deklarata e ambasadores Yuri Kim që bëri bujë/ Artur Zheji tregon

Analisti Artur Zheji u shpreh në emisionin Top Talk se SHBA-ja është e paanshme dhe nuk mbështet asnjë parti politike në vend.

“Gjithë kohës në mënyrë të nëndheshme e të mbidheshme, me iluzione apo me thashetheme ambasadorët janë mbështetje e Ramës. Yuri kim sqaroi që amerikanët janë me shqiptarët nuk janë me Ramën. Termi që përdori ‘ndryshim’ përkojnë me njëra-tjetrën, është edhe çështja tjetër që Rama do ta ruajë pushtetin e thotë që duhet të ndryshojë. Unë mendoj që të paktën dhe të shumtën që SHBA-ja është e paanshme dhe nuk hanë as majtas as djathtas siç thuhej në mënyrë diversive në ambientet mediatike dhe në takime of rekord”, tha ai.

Më të lexuarat