BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Politike

Deklarata befasuese e ministri të Jashtëm: Skënderbeu është hero kombëtar edhe i Greqisë

Deklarata befasuese e ministri të Jashtëm: Skënderbeu

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias do të takojë të premten e ardhshme në Athinë homologen shqiptare Olta Xhaçka, ku do të diskutohet për çështjet e pazgjidhura mes dy vendeve.

Dendias është shprehur përpara këtij takimi dhe para vizitës së tij në Tiranë në kuadër të samitit të BE-së, se Greqia ka interes për zgjidhjen e çështjeve të pazgjidhura bazuar në të drejtën ndërkombëtare.

Ai tha se dy vendet kanë një lidhje tradicionale, ndërsa u shpreh se Gjergj Kastrioti Skënderbeu, është edhe hero kombëtar i Greqisë.

“Populli grek dhe shqiptar janë të lidhur me lidhje tradicionale miqësie. Greqia dhe Shqipëria ndajnë shumë më tepër se kufijtë e tyre të përbashkët. Ata ndajnë një histori të gjatë ndërveprimesh dhe shkëmbimesh. Skënderbeu është një hero kombëtar në të dy vendet tona.

Të dy vendet kanë vuajtur nga fashizmi gjatë Luftës së Dytë Botërore. Ata janë gjithashtu të lidhur, falë pranisë së minoritetit etnik grek në Shqipëri, si dhe numrit të madh të shqiptarëve që jetojnë dhe punojnë në Greqi”, deklaroi Dendias në mesazhin e tij përshëndetës për 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.