BREAKING NEWS

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit në 2015 kur Bill Gates paralajmëroi rrezikun nga virusi

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit
x

Politike

Deklarata BOMBË/ E zbulon gazetari i njohur ç’ka ndodhur mes toneve të larta dhe të ashpra: BASHA debatoi ASHPËR me Yuri KIM. Nëse vazhdon të jesh palë me RAMËN...

Deklarata BOMBË/ E zbulon gazetari i njohur ç’ka ndodhur mes

Gazetari Çim Peka ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen dhe ka zbuluar një debat të ashpër të zhvilluar mes kreut të PD Lulzim Basha dhe ambasadores së SHBA në Tiranë Yuri Kim.
Në edicionin e lajmeve, Peka ka thënë se Basha i ka bërë të qartë diplomates amerikane se ai nuk është “Luli Basha” por “zoti Basha, kryetar i opozitës”. Më tej, siç citon gazetari, Basha ka akuzuar Kim se është palë me kryeministrin Rama.

“Nga burimet e mia, ose thënë më shkurt nga burimet pranë një medie që informohet nga Ambasada Amerikane shumë shpesh. Ka pasur një bisedë shumë të acartë, të fortë nga kryetari i opozitës zoti Basha me ambasadoren e SHBA Yuri Kim, gjatë drekës.

Me tone shumë të ashpra. Ku zoti Basha i ka bërë të qartë ambasadores “unë nuk jam Luli Basha. Unë jam zoti Basha, jam kryetari i Opozitës. Nëse vazhdoni të jeni në lojë me kryeministrin Rama , vazhdoni me të.”

Një bisedë e ndërtuar më shumë si një pretencë ndaj ambasadores sesa si ndërmjetëse”, ka thënë gazetari Çim Peka.