Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deklarata e bujshme e presidentit/ Spartak Ngjela nxjerr detajin që 'fundos' Ilir Metën

Postuar: 11/09/2019 - 23:55

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar deklaratën e bujshme të presidentit Meta lidhur me informacionin që kishte për djegien e Parlamentit.

Sipas Ngjelës presidenti e ka pritur djegien e Kuvendit me ankth në datën 8 qershor, dhe meqë ai nuk u dogj dot, zhdekretoi zgjedhjet që t'iu jepte dhe një dorë vazhdimit të përplasjeve.

Spartak Ngjela tha:

“Shkeljen e rëndë Ilir Metës ja bëri opozita. Nëse nuk dotë ishin protestat e opozitës jashtë, ‘që kemi dekretin, kemi dekretin’ ky mund të kishte mbrojtje.

Ilir Meta donte djegien e parlamentit. Ai e ka pasur këtë informacion. Meta tha se do digjej parlamenti prandaj e shtyva. Meta ka pritur që të digjej, nuk u dogj dhe shtyu zgjedhjet dy ditë më vonë për ti hedhur benzin zjarrit. Këta janë të gjithë të rrezikuar. Çështja qëndron se ky ka marrë një informacion dhe priti djegien.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 21:41

I pyetur nëse do të dekretojë një datë të re zgjedhjesh lokale për bashkinë e Shkodrës dhe Vorës, pasi të zgjedhurit në 30 Qershor u kapën nga dekriminalizimi, Meta u shpreh se "Presidenti ishte sot këtu për t

Postuar: 13/11/2019 - 21:34

Deputeti socialist Taulant Balla i pyetur për rastin Kajmaku tha se qofsh edhe deputet apo kryeta

Postuar: 13/11/2019 - 21:24

Gjatë konferencës për shtyp pak minuta më parë, Presidenti Ilir Meta u pyet se kur do të shpërnda

Postuar: 13/11/2019 - 21:19

Kreu i grupit parlamentar i PS, Taulant Balla ka sulmuar presidentin Ilir Meta në lidhje me zgjed

Postuar: 13/11/2019 - 21:14

Gjatë konferencës me gazetarët, Ilir Meta u pyet nëse ka frikë nga shkarki tani që Gjykata Kushte

Postuar: 13/11/2019 - 21:05

Presidenti Ilir Meta tha se nuk ka afat kushtetues për Presidentin në lidhje me kohën që duhet pë

Postuar: 13/11/2019 - 21:03

Në një konferencë për media me gazetarët, Meta tha se kandidatët për Kushtetuesen janë të paracak