BREAKING NEWS

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste ka pasur në 24 orët e fundit

COVID-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x

Politike

Deklarata e fortë e Berishës: Sistemet u sulmuan nga hakera të qeverisë ruse e serbe, ja kush ma konfirmoi

Deklarata e fortë e Berishës: Sistemet u sulmuan nga hakera të

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë këtë të premte kur akuzoi qeverinë se në sulmin kibernetik, përveç hakerave iraniane ka pasur dhe hakera të qeverisë ruse dhe serbe.

Këtë deklaratë, Berisha tha se e ka të konfirmuar nga burime të sigurta.

Sali Berisha: Sot gjurmët e gishtave të shqiptarëve janë në cilindo vend që do t’i ketë pas shkatërrimit këtu. Sot asgjë, asnjë urdhër nuk mund të zbatohet më bazuar në dokumentim shkencor të personit.

E sigurt është që ky është një bashkëpunim qeveritaro-policesk, ky është një operacion i paprecedentë ndonjëherë në ndonjë vend përveçse në shtetin e mafies në Shqipëri.

Dua të informoj shqiptarët, nga burime të trefishta se në operacionin e shkatërrimit të infrastrukturës digjitale në Shqipëri janë përveç hakerave iranianë, janë pjesëmarrës hakera të qeverisë, hakera rusë dhe serbë.

Kjo është një e vërtetë e konfirmuar për opozitën nga burime shumë serioze.