BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Politike

Deklarata e fortë e Kreshnik Spahiut: Shqiptarët besojnë më shumë te partia sesa te Zoti, janë ende të papërgatitur të...

Deklarata e fortë e Kreshnik Spahiut: Shqiptarët besojnë më

Juristi Kreshnik Spahiu e sheh si diçka ende të parealizueshme, goditjen e korrupsionit në nivele të larta në vendin tonë.

Në emisionin “Now”, Spahiu u shpreh se shqiptarët besojnë më shumë te partia sesa te Zoti.

“Unë mendoj që për momentin është e pamundur. Ne jetojmë në një shoqëri nepotike. Ne jemi një shoqëri e cila funksionon në bazë lidhjesh, fisesh, shoqërish, miqësish, ndërhyrjesh. Ne për çdo gjë e kemi me telefon.

Ne kemi edhe një mentalitet tjetër, shqiptarët besojnë më shumë të partia se te Zoti. Kryetari i partisë është idhull, kryeministri idhull, presidenti gjithashtu. Konsiderohen njerëz të paprekshëm. Unë ende e shikoj Shqipërinë të papërgatitur, që të vendosin në bankën e të akuzuarve, kryeministra apo presidentë, kur ata kanë shkelur ligjin”, theksoi ai.

Më të lexuarat