BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Politike

Deklarata e fortë e Kreshnik Spahiut: Shqiptarët besojnë më shumë te partia sesa te Zoti, janë ende të papërgatitur të...

Deklarata e fortë e Kreshnik Spahiut: Shqiptarët besojnë më

Juristi Kreshnik Spahiu e sheh si diçka ende të parealizueshme, goditjen e korrupsionit në nivele të larta në vendin tonë.

Në emisionin “Now”, Spahiu u shpreh se shqiptarët besojnë më shumë te partia sesa te Zoti.

“Unë mendoj që për momentin është e pamundur. Ne jetojmë në një shoqëri nepotike. Ne jemi një shoqëri e cila funksionon në bazë lidhjesh, fisesh, shoqërish, miqësish, ndërhyrjesh. Ne për çdo gjë e kemi me telefon.

Ne kemi edhe një mentalitet tjetër, shqiptarët besojnë më shumë të partia se te Zoti. Kryetari i partisë është idhull, kryeministri idhull, presidenti gjithashtu. Konsiderohen njerëz të paprekshëm. Unë ende e shikoj Shqipërinë të papërgatitur, që të vendosin në bankën e të akuzuarve, kryeministra apo presidentë, kur ata kanë shkelur ligjin”, theksoi ai.

Më të lexuarat