Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deklarata e fortë e Rudina Hajdarit, sfidon hapur Bashën e Berishën

Postuar: 25/03/2019 - 22:43

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për vendimin e saj për moslënien e mandatit.
 
Sipas saj, asnjë nuk mund ta nxjerrë atë nga Partia Demokratike.
 
Krasta: Ky vendim është një ‘vetëvrasje’ politike. Je e përgatitur ti zonjë që të të nxjerrin nga ajo parti?
 
Hajdari: Nuk më nxjerrin dot nga ajo parti. Vetëm nëse demokratët më thonë nuk të votojmë më. Kjo shihet tek vota.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 21:39

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, ishte tejet i ashpër ndaj deklaratës së kreut të OSBE-së Bernd Borchardt, i cili tha se ç'të mirë do të sillte shtyrja e zgjedhjeve në Shqipëri.

Postuar: 24/04/2019 - 21:39

Ish-deputeti i LSI ka thënë se me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë zgjedhje dhe deklaroi s

Postuar: 24/04/2019 - 21:33

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, ka komentuar vendimin e shu

Postuar: 24/04/2019 - 21:30

Bujar Nishani, ish-Presidenti i Republikës, tani kryetar i Këshillit Kombëtar të PD, i ftuar në e

Postuar: 24/04/2019 - 21:26

Një tjetër dosje e shit- blerjes së votës pritet të bëhet publike nga Paria Demokratike.

Postuar: 24/04/2019 - 21:20

 Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi sfidoi gazetaren Mirela Milo

Postuar: 24/04/2019 - 21:16

Pas Gazment Brdhit, ish-deputeti i PD-së, Klevis Balli ka theksuar edhe një herë se opozita nuk d