BREAKING NEWS

“Është prekur nga Covid-19 edhe bashkëshortja e djali im”, Veliaj tregon problemin që i ka shkaktuar virusi në mushkëri: Ndjehesha sikur më ka shtypur treni!

“Është prekur nga Covid-19 edhe bashkëshortja e djali
x

Politike

Deklarata e Metës për zgjedhjet, vjen përgjigjja e menjëhershme e PS: Nuk e luan as topi!

Deklarata e Metës për zgjedhjet, vjen përgjigjja e

Pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta i cili tha se do të rishikonte datën e dekretimin të zgjedhjeve, pra 30 qershorin, ka ardhur edhe reagimi i PS.

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla në takimet para-elektorale në Belsh dhe Cërrik u shpreh se zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor dhe këtë ‘s’e luan topi’.

‘Më 31 Maj starton fushata elektorale. Duhet të zhvillojmë një fushatë të qetë dhe të komunikojmë me njerëzit. Zhvillimi i zgjedhjeve me 30 Qershor është afat Kushtetues dhe nuk e luan topi. Kush do të tentojë të pengojë qoftë edhe një qendër votimi do të hasë në forcën e ligjit’, ka deklaruar Balla.