Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deklarata e policisë për protestën e 16 shkurtit, reagon ashpër LSI, ka një paralajmërim për Edi Ramën

Postuar: 12/02/2019 - 15:47

Lëvizja Socialiste për Integrim ka paralajmëruar kryeministrin Rama që të mbajë larg provokatorët nga protesta e 16 shkurtit.

Në një deklaratë për mediat Endrit Braimllari në emër të LSI ka hedhur edhe akuza mbi Policinë e Shtetit duke i kërkuar që të zbatojë ligjin.        

“Policia të zbatojë ligjin. Të shkëputet nga Edi Rama. Paralajmëroj Edi Ramën që të mbajë larg provokatorët nga protesta e 16 shkurtit. Rama nuk është në krah të policisë, por në atë të krimit”, tha Braimllari ndër të tjera.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 22:31

Avokat Spartak Ngjela jep alarmin se Shqipëria është e rrezikuar nga ndikimi rus. Avokat Ngjela zbardh planin e Rusisë për të shtrirë ndikimin e saj në Shqipëri dhe në të gjithë Ballkanin.

Postuar: 21/04/2019 - 22:23

Lideri demokrat Lulzim Basha ka reaguar lidhur me sulmet terroriste të ndodhura në Sri Lanka ku

Postuar: 21/04/2019 - 21:04

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet që ditën e hënë të mbledhë në orën 11:00 Kol

Postuar: 21/04/2019 - 20:41

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, ka ironizuar në një postim në rrjet atë që konsiderohet

Postuar: 21/04/2019 - 20:10

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, shkruan se Edi Rama ka marrë nga

Postuar: 21/04/2019 - 19:35

Të ndodhur në një kohë kur ngërçi politik vijon duke mos pasur një marrëveshje mes palëve pozitë-

Postuar: 21/04/2019 - 19:12

Ish-kryeministri  Sali Berisha ka uruar sot të gjithë besimtarët katolikë me rastin e Pash