BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x
BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x

Politike

Deklaratat e Bashës e Berishës për ‘8 Dhjetorin’, Lubonja: Premtime boshe, demagogji. Të dy premtojnë...

Deklaratat e Bashës e Berishës për ‘8 Dhjetorin’,

Analisti Fatos Lubonja deklaratat e bëra sot nga kreu i PD, Lulzim Basha dhe ish kryeministri Sali Berisha për Ditën e Rinisë, i konsideroi premtime boshe, demagogjike deklaratat e tyre sot, ndërsa tha se rithemelim do të thotë demokraci në parti, që s’e ka as njëri as tjetri.

“Të dy premtojnë rithemelim, edhe Basha kur thotë kërkojmë falje nënkupton se kemi bërë gabime që do i korrigjojmë, pra nënkupton rithemelim. Janë premtime boshe demagogjike nga të dyja.

Zgjidhet kjo ditë për të mashtruar këtë popull që kanë kaq kohë që e mashtrojnë. Rithemelimi duhet të fillojë me kërkesë falje nga të dy palët. Rithemelim do të thotë demokraci në parti, që s’e ka as njëri as tjetri. Do të thotë, shkëputja nga një parti oligarkësh për t’u bërë parti e njerëzve dhe këtu do të thotë të shkosh te populli me program bindës, të godasësh sistemin që e ke ndërtuar vetë dhe jo fjalë boshe. Çfarë falje kërkon Basha. Apo Berisha që thotë e ka fajin Basha.

Ky kërkon falje e sillet si komunist vetë, me mendësi komuniste dhe deri dje ke qenë bashkë me këtë mentalitet, deri kur doli problemi personal. Këtu mund të gjykohet cila është rruga më e mirë. Por demagogjia që bëjnë këta, është mëse e qartë. Mund të bëjmë një emision si duhet të ishte PD.”- u shpreh Lubonja.

Më të lexuarat