BREAKING NEWS

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat skandaloze me pasojë vdekjen e 35 mijë italianëve nga Covid

Dy shkencëtarë dhe një gjyqtar padisin Conten për masat
x

Politike

Dekretoi Marsida Xhaferllarin dhe futi në ngërç Gjykatën Kushtetuese, reagon për herë të parë Ilir Meta

Dekretoi Marsida Xhaferllarin dhe futi në ngërç Gjykatën

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp për të folur dhe sqaruar dekretin per emërimet ne Gjykatën Kushtetuese dhe përplasjen me KED-në.

Presidenti tha se firmosi menjëherë për Marsida Xhaferllarit, si anëtarë të Gjykatës Kushtetuese.

"Detyra e KED është respektimi i Kushtetutës" tha Meta.

Meta u shpreh se Kushtetuta është mbi gjithçka dhe sipas tij meqënëse skemi as Gjykatë Kushtetuese nuk kemi as Kushtetutë.