BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Politike

‘Del kryeministri e bëhet si Babagjyshi i Vitit të Ri’, Arben Malaj përplaset me ministren e Financave: Është detyra jote që mos ta lejosh të bëjë këtë populizëm!

‘Del kryeministri e bëhet si Babagjyshi i Vitit të Ri’,

Ish-ministri Arben Malaj, ka folur mbi premtimin e kryeminsitrit Rama për rritjen me 40% të pagave të mjekëve dhe infermierëve.
Ai është përballur me ministren e Financave Anila Denaj në emisionin “Open”, ku është shprehur se rritja e pagave nuk është zgjidhje për problemet që ka shëndetësia, ndërsa ka shtuar se sa herë ka zgjedhje kryeministri bëhet si “babagjyshi i Vitit të Ri” duke rritur paga, por është detyra e ministres që të mos lejojë të bëhet ky populizëm.

“Rritja e pagave nuk është e vtemja zgjidhje për problemet e shëndetësisë. Ministrja Denaj është në një pozicion të gabuar. Nuk mund të thuash po isha unë kundër dhe kryeministri pro do rriten rrogat. Ministrja është e Financave të Shqipërisë, jo e kryeministrit.Sa herë ka zgjedhje kryeministri del e bëhet si Babagjyshi i Vitit të Ri, por detyra e ministres është që mos ta lejojë të bëjë këtë populizëm. Rritja e pagave me rritje borxhi sjell krizë”, tha Malaj ndër të tjera.

Më të lexuarat