BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x
BREAKING NEWS

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë të lartë, të rejat e fundit nga hetimet për sulmin ndaj Top Channel. Hetuesit kanë tre profile të sakta ADN-je

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë
x

Politike

“Del situata nga kontrolli”/ Reagon Shpëtim Nazarko për grushtimin e Sali Berishës: Ndodh për herë të parë të sulmohet lideri i opozitës. Ja përmasa tragjike që ka brenda

“Del situata nga kontrolli”/ Reagon Shpëtim Nazarko për

Analisti Shpëtim Nazarko në MCN Live ka komentuar lidhur me incidentin e ndodhur gjatë marshimit të opozitës për të cilin u shpreh se uron që të jetë një incident i izoluar. Ai tha se është një akt i dënueshëm pasi ndodh për herë të parë që të sulmohet një lider i opozitës.

Sipas tij, ky mund të konsiderohet akt i një fanatiku që ka ardhur me një qëllim të caktuar, ndërsa theksoi se Berisha nuk përfaqëson vetëm atë pjesë të rëndësishme të opozitës por dhe një njeri pleqëri.

"Shqipëria nuk ka takate për të menaxhuar situata të këtij lloji dhe shpresoj që incidenti të jetë histori fanatikësh, Shqipëria nuk është nga ato vende që të organizojë protesta dhe të ketë instinktin e sigurisë.  Del situata nga kontrolli, shpresoj të jetë një incident i izoluar. Ndodh për herë të parë të sulmohet lideri i opozitës. E dënoj këtë akt dhe shpresoj të jetë akti i një fanatiku pasi mund të them se pleqtë dhe fëmijët nuk mund të qëllohen është pa diskutim akt i dënueshëm, por ai është dhe i moshuar dhe nuk mund të ketë reflekset e vetëmbrojtjes. Është akt i një fanatiku që ka ardhur me një qëllim të caktuar. Duhet të shpresojmë që ky konflikt të mbetet i veçuar megjithë përmasën tragjike që ka brenda sepse Berisha nuk përfaqëson atë pjesë të rëndësishme të opozitës por dhe një njeri pleqëri", u shpreh Nazarko.

Më të lexuarat