BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

“Demokratët e hedhin Lulin në Lanë”/ Ibsen Elezi, zbardh variantet për shpëtimin e PD-së dhe shpërthen keq ndaj Blendi Fevziut: Ka 2 mënyra “o tullac”, a jeton në këtë realitet

“Demokratët e hedhin Lulin në Lanë”/ Ibsen Elezi,

Me anë të një reagimi në rrjetin social ish kreu i PD në qarkun e Kukësit, Ibsen Elezi, ka kontestuar variantet e hedhura e ngritura nga emisioni “Opinion”, në lidhje me situatën në PD, Berisha-Basha.

Sipas Elezit, tre variantet e gazetarit Blendi Fevziut nuk qëndrojnë. Ka vetëm dy variante, thotë Elezi, për të shpëtuar PD nga Lulzim Basha.

“Varianti 1 nuk i mbledh firmat. Varianti 2 i mbledh firmat. Varianti 3 nuk e quan Luli. Ka 2 variante “o tullac”, a jeton në këtë realitet

Varianti 1: Demokratët në padurim e sipër e hedhin Lylin në Lanë para Kuvendit. Varianti 2: Demokratët e hedhin Lylin në Lanë pas shkarkimit nga Kuvendi. Gazi, Rushaj, Zekthi etj., që janë emëruar se çojnë në mend të rrinë as te kafja ato ditë ”, shkruan Elezi.

Më tej ai thotë se të gjithë të emëruar në PD, janë të kundërligjshëm.

Sipas tij është shkelur thelbi i Kushtetutës dhe normat themelore të demokracisë, jo vetëm në rastin ‘Berisha”, por në të gjitha rastet në PD.

“Është shkel thelbi i Kushtetutës dhe normat themelore të demokracisë o debila, dhe çdokush që sot është ulur në një karrige drejtuesi në PD është i emëruar dhe për rrjedhojë jolegjitim.

Më demokratik ka qenë zgjedhja e anëtarëve të Komitetit Qendror dhe Byrosë Politike në kohen e xhaxhit sesa drejtuesit aktual të PD.

PS: Hedhja në Lanë është akti i deligjitimimit, pas të cilit askush nuk do guxoj ta përdorë PD si pronë të veten”, shkruan më tej Elezi.

Më të lexuarat