Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Demokratët e vërtetë nuk djegin as shkolla as mandate”, Voltana Ademi i përgjigjet Jozefina Topallit

Postuar: 20/07/2019 - 23:24

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i është përgjigjur indirekt Jozefina Topallit dhe  ka mohuar se djegia e shkollës “Shejnaze Juka”, është kryer nga simpatizantët e Partisë Demokratike më 18 qershor. 

“Në Shkodër nuk është djegur asnjë objekt. Për korrektesë, atë ditë janë djegur kartonë që nuk duhet të ishin aty, sqaroj se shkolla nuk është djegur. Ne nuk i djegim shkolla, kjo është e vërteta, ne jemi vetëpërmbajtur për të mos ushtruar dhunë kundrejt dhunë që na është ushtruar. Ka pasur dhunë policore dhe kriminale nga ana e pushtetit”, deklaroi Ademi në emisionin ‘Kjo javë’, duke mos ia përmendur emrin Jozefina Topallit.

 

Topalli reagoi duke shkruar se "Djegia e shkollave nuk ka ndodhur kurrë në 3 dekada. Një demokrat nuk djeg as mandate as shkolla. Një demokrat i vërtetë nuk hedh as molotov as ka frike nga zgjedhjet."

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa paralajmëroi edhe një aksion mbarëkombëtarë për përmbysjen e tij.

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:30

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 20:12

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashki

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa

Postuar: 23/08/2019 - 19:20

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush