BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Politike

Demokrati i njohur bën deklaratën e fortë: Më vjen turp nëse do dal jashtë dhe t’u them se jam pjesë e... 

Demokrati i njohur bën deklaratën e fortë: Më vjen turp

Kandidati i PD në zgjedhje, Roland Bejko shprehet se është e turpshme që një parti politike të ketë kryetar apo ish-kryetar të shpallur “non-grata” nga SHBA.

Bejko tha në “Open” se vetëm në disa shtetete pa demokraci apo me demokraci të dobët ka persona të shpallur non-grata. Ai shtoi se Lulzim Basha ka mundësinë të sillet si një lider i vërtetë, “tani që s’ka Berishën nga pas”.

“Pashë një listë të atyre të shpallur non grata nga SHBA, vetëm vende pa demokraci ose me demokraci skandaloze. Nga europa vetëm një ishte, dhe ai ishte për fshehje të krimeve naziste.

Unë kur dal jashtë dhe më pyesin, dhe u them që bëj pjesë në një parti që kryetari është shpallur non grata, më vjen turp. Më vjen turp. Pse e bën Berisha këtë, ky do të jetë projekti i ardhshëm i zotit Berisha. Do të doja që Basha të fuste veten në remont dhe të bëhet një lider i vërtetë meqënse s’ka as Berishën nga mbrapa”, deklaroi Bejko.

Më të lexuarat