BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese merr vendimin për zgjedhjet lokale të 30 qershorit
x
BREAKING NEWS

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e rëndësishëm dhe tregon çfarë pritet: Kemi frikë nga…

A do ketë heqje totale të masave? Brataj jep informacionin e
x
BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x

Politike

Demokrati i njohur plas deklaratën e fortë kundër Lulzim Bashës: Është i korruptuar, nuk ka cipë!

Demokrati i njohur plas deklaratën e fortë kundër Lulzim

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri lëshoi akuza të forta për kryedemokratin Lulzim Basha, të cilën e quajti një njeri të korruptuar dhe pa cipë, që nuk jep dorëheqjen.

“Kjo kërkon që të kesh pak cipë dhe ndërgjegje, dhe koshiencë. Këto elementë i kanë munguar zotit Basha. E ardhmja e PD nuk është e rrezikuar më, është e vulosur që të jetë një parti e dytë. Pas çdo humbjeje, zotëria fillon luftën e tij me mullinjtë e erës. Ky është Lulzim Basha, të gjitha lëvizjet i bën në funksion të karriges së tij, ky njeri është korruptuar në opozitë. I dinë shqiptarët marrëdhëniet që ka ai me ata që i akuzon si oligarkë. Ndryshimi i qeverisjes së vendit nuk mund të vijë përmes auto-iluzionit dhe gënjeshtrave të rëndomta. Nuk ka më kush interes të shohë këto ture me ca djem e vajza të reja”, tha Kulluri për Vizion plus.