BREAKING NEWS

Nobelisti rrëzon skemat e OBSH: Izolimi nuk ka asnjë vlerë për parandalimin e koronavirusit, ka shkaktuar më shumë të vdekur

Nobelisti rrëzon skemat e OBSH: Izolimi nuk ka asnjë vlerë
x

Politike

Demokrati tallet me Lulzim Bashën: Se po u nxeha unë, do këndoj dhe gjej vend e futu. Do e rrëzoj Ramën 4 herë dhe do bëj 5 marrëveshje me të

Demokrati tallet me Lulzim Bashën: Se po u nxeha unë, do këndoj

Kryetari i PD-së Lulzim Basha bëri sot disa premtime elektorale duke deklaruar se në 6 mujorin e parë të qeverisjes së PD paga minimale e punonjësve do të rritet në 300 euro ndërsa në katër vitet e para të qeverisjes ajo do të bëhet 400 euro. Premtimet e Bashës kanë sjellë reagime të shumta. Njëri prej të cilëve është një kritik i njohur i liderit demokrat, Edvin Kulluri, ish-anëtar i këshillit kombëtar të PD-së, që me ironi komenton premtimet e Bashës.

Kulluri shkruan:

"Sapo te behem kryeminister do vendos pagen minimale 637 euro! Do shkaterroj oligarket(sapo tu marr dhe pak leke baxhanaku), do bej autostraden Selanik-Milano, do rris cmimin e kungullit me 85 dollare kg dhe do ul cmimin e naftes me 12 leke litrin! Si do arrij keto do pyesin njerezit? Hic, kam deshire dhe deshirat nuk i ndalon dot askush dhe asgje! Ja kaq eshte! Por me pare do e rrezoj Ramen 4 here dhe do bej 5 marrevshje me te qe te me lere vete pushtetin! Se po u nxeha do kendoj internacionalen me megafon dhe te gjeje vend e te futet!".

 

 

Më të lexuarat