Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Demokrati tallet me Lulzim Bashën: Se po u nxeha unë, do këndoj dhe gjej vend e futu. Do e rrëzoj Ramën 4 herë dhe do bëj 5 marrëveshje me të

Postuar: 18/09/2019 - 16:35

Kryetari i PD-së Lulzim Basha bëri sot disa premtime elektorale duke deklaruar se në 6 mujorin e parë të qeverisjes së PD paga minimale e punonjësve do të rritet në 300 euro ndërsa në katër vitet e para të qeverisjes ajo do të bëhet 400 euro. Premtimet e Bashës kanë sjellë reagime të shumta. Njëri prej të cilëve është një kritik i njohur i liderit demokrat, Edvin Kulluri, ish-anëtar i këshillit kombëtar të PD-së, që me ironi komenton premtimet e Bashës.

Kulluri shkruan:

"Sapo te behem kryeminister do vendos pagen minimale 637 euro! Do shkaterroj oligarket(sapo tu marr dhe pak leke baxhanaku), do bej autostraden Selanik-Milano, do rris cmimin e kungullit me 85 dollare kg dhe do ul cmimin e naftes me 12 leke litrin! Si do arrij keto do pyesin njerezit? Hic, kam deshire dhe deshirat nuk i ndalon dot askush dhe asgje! Ja kaq eshte! Por me pare do e rrezoj Ramen 4 here dhe do bej 5 marrevshje me te qe te me lere vete pushtetin! Se po u nxeha do kendoj internacionalen me megafon dhe te gjeje vend e te futet!".

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, me një shënim në “Facebook” thekson se grupet parlamentare të Parlamentit Europian kanë depozituar sot mocionet e tyre mbi draft-rezolutën për

Postuar: 23/10/2019 - 13:47

Partia Demokratike është shprehur se nuk do marrë pjesë në komisionin për reformën zgjedhore Sekr

Postuar: 23/10/2019 - 13:33

Deputeti, Ralf Gjoni në një intervistë për Report Tv shprehet se nuk heq dorë nga kushti se nuk d

Postuar: 23/10/2019 - 13:28

Kreu i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian David McAllister është shprehur i

Postuar: 23/10/2019 - 13:21

Deputetja, Rudina Hajdari e cila mbeti jashtë grupeve të punës për Reformën Zgjedhore është shpre

Postuar: 23/10/2019 - 13:05

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm ditën e djeshmen në Japoni ku mori pjesë në ceremoninë e b

Postuar: 23/10/2019 - 12:19

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku me një deklaratë për mediat ka sulmuar kryeministrin Edi Ram