Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Denar Biba i ndërpret fjalën, Klement Zguri bën lëvizjen e papritur në mes të mbledhjes, zbardhet kërkesa urgjente

Postuar: 13/06/2019 - 13:58

Klement Zguri është larguar sërish nga mbledhja e KQZ-së sot teksa është diskutuar për ç’regjistrimin e një partie.

Zguri tha sot se nuk e kupton kërkesën e Idajet Beqirit për tu tërhequr nga gara, kur dekretin e Presidentit e konsideron të pavlefshëm. Klement Zguri braktisi sërish mbledhjen pasi kërkoi që KQZ duhet të ndërpresë procesin për zgjedhjet e 30 qershorit.

Denar Biba zbuloi se procesi i printimit të fletëve të votimit ka përfunduar. 

Klement Zguri tha:

"Ju jeni jurist i shquar. Mendoni që për këto arsye që ju thatë publikisht ja vlen një kërkesë e tillë? Ju e dini shumë mirë që nëse ka të bëjë me efekte procedurale, në këtë funksion që deklaruat...U futa se ndoshta ju si subjekt kishit një tjetër qasje në raport me dekretin. Kush mundët të më thotë, akte të pavlefshme vendosen në fletoren zyrtare të shtetit? Personalisht nuk dua të merrem me të drejtën e Metës për dekretin. Kategorikisht! Nga njëra anë kam presidentin, nga ana tjetër Presidenti. Kush jam unë, që duhet t'i ballafaqoj vendimmarrjen e këtyre insitucioneve. I qëndroj mendimit tim! Kjo kërkesë do ta tejkalojë edhe atë që këtu është shkruar dhe kërkuar. KQZ duhet t'i ndërpresë procedurat për zgjedhjet e 30 qershorit.

Biba: Kush tha që je  i fundit me dhënien e fjalës?

Zguri: Nëse doni të abuzoni vazhdoni.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:00

“Jemi gati për një marrëveshje me kushte. Po përgatisim një platformë për të hyrë në bisedime. Duhet të bëhen ndryshime në kodin zgjedhor.

Postuar: 17/09/2019 - 13:56

45 dosjet e para të vetingut për drejtues të Policisë së Shtetit janë drejt përfundimit për t'

Postuar: 17/09/2019 - 13:33

Ministri i Jashtëm në detyrë  Gent Cakaj në Komisionin e Integrimit është pyetur nga deputet

Postuar: 17/09/2019 - 13:23

Pas takimit me kryetaren në largim të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, Lulzim Basha nuk i kur

Postuar: 17/09/2019 - 13:21

Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e J

Postuar: 17/09/2019 - 13:12

Krahas sporteve popullore si futbolli, basketbolli apo volejbolli, edhe tenisi po bëhet gjithnjë

Postuar: 17/09/2019 - 12:53

Deputetët e Grupit Parlamentar Demokrat , Korab Lita dhe Arben Elezi kanë zhvilluar një takim me