Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dënimi i Saimir Tahirit, reagon Partia Demokartike: Një vendimin i rëndë për të gjithë shqiptarët që shpresuan deri në ditët e fundit. Ja si duhet ndryshuar ky realitet

Postuar: 20/09/2019 - 14:54

Pas vendimit të gjykatës për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili u dënua me 5 vite burg, konvertuar në 3 vite shërbim prove. Partia Demokratike ka dalë sot me një deklaratë për shtyp. 

Sekretari i i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi nga selia blu, hodhi akuza të rënda, ku theksoi se sipas tij rasti i Tahirit vërtetoi se drejtësia ka rënë.

"Një vendimi i rëndë për të gjithë shqiptarë që shpresuan deri në ditët e fundit se ligji do të ishte i barabartë për të gjithë. Edi Rama dhe Saimir Tahiri janë një. Rasti i Tahirit tregoi shqiptarëve se drejtësia në Shqipëri është e pashprese. PD paralajëmroi se ai do të dilte i paprekur. Tahiri doli i paprekur nga drejtësia se Edi Rama është peng i dosjes së korrupsionit.

Për sa kohë Edi Rama do të jetë në krye të qeverisë në Shqipëri nuk ka për të pasur drejtësi. Ka vetëm një rrugë për të ndryshuar këtë realitet që shkel me këmbë dinjitetin e cdo shqiptari. Kjo rrugë ështe clirimi i vendit nga krimi", tha Bardhi ndër të tjera.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, me një shënim në “Facebook” thekson se grupet parlamentare të Parlamentit Europian kanë depozituar sot mocionet e tyre mbi draft-rezolutën për

Postuar: 23/10/2019 - 13:47

Partia Demokratike është shprehur se nuk do marrë pjesë në komisionin për reformën zgjedhore Sekr

Postuar: 23/10/2019 - 13:33

Deputeti, Ralf Gjoni në një intervistë për Report Tv shprehet se nuk heq dorë nga kushti se nuk d

Postuar: 23/10/2019 - 13:28

Kreu i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian David McAllister është shprehur i

Postuar: 23/10/2019 - 13:21

Deputetja, Rudina Hajdari e cila mbeti jashtë grupeve të punës për Reformën Zgjedhore është shpre

Postuar: 23/10/2019 - 13:05

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm ditën e djeshmen në Japoni ku mori pjesë në ceremoninë e b

Postuar: 23/10/2019 - 12:19

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku me një deklaratë për mediat ka sulmuar kryeministrin Edi Ram