BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Politike

Denoncimi i Lefter Maliqit: Kuçova në mëshirë të fatit, ja sa fonde janë vjedhur

Denoncimi i Lefter Maliqit: Kuçova në mëshirë të

Ish-deputeti i PD Lefter Maliqi ka shpërthyer në kritika ndaj kryebashkiakut të Kuçovës Kreshnik Hajdari.

Maliqi thotë se shumë shpejt Kreshnik Hajdari do të largohet nga ajo karrige qe e ke ndotur me korrupsion dhe gjithë të zezat.

Maliqi denoncon se qyteti i Kuçovës është katandisur edhe pse kryetari i Bashkisë ka menaxhuar 40 mld lekë të ardhura. Duke listuar të gjitha problemet në qytetin e Kuçovës duke nisur qe nga rrugët, kanalizimet, ndriçimi etj. Ai shprehet gjithashtu se janë vjedhur taksat e qytetarëve dhe është abuzuar me tenderat korruptivë.

Sipas tij, bashkia është kthyer në emërime nepotike burrë-grua, kushërinj, krushqi; ndërkohë specialistët, intelektualët dhe socialistët e ndershëm janë rrugëve. Ish-deputeti shton se qeveria e përdor pushtetin vetëm për t’u pasuruar.

Shkrimi i plotë i Lefter Maliqit:

Burgu për Hajdarin ‘pengun’ e Salillarit është pak! Duro, se me turp do ikësh nga ajo karrige e popullit, që e ke ndotur me korrupsion e gjithë të zezat! E di që të kanë ndërhyrë e kanë joshur Prokurorët e “SPAK”-ut, me gjithë skandalet që ke bërë të pasqyruara në kallëzime dhe në Emisionin “STOP”, në “TV KLAN”.

E pabesueshme që në 5 vjet, ‘Hajdari i Salillarit’, Kryetar Bashkie, ka manaxhuar mbi 40 Miliardë Lekë të ardhura, grante dhe fonde nga Rilindja dhe shihni Kuçovën si e ka katandisur!

Skandalet në Kuçovë nuk paskan të mbaruar!

2 Milion Euro investimi tek Parku i Ri Qytetit, shikoni si ka përfunduar!

Po tregu mes qytetit si në Kandahar?!

Po “Muzeu Historik” si gërmadhë?!

Po “Shtëpia e Pritjes” si mos më keq?!

Po “Stadiumi i Naftëtarit” pa kushte dhe pa asnjë standart?!

Po “Qendër Kulture” që s’ka fare Bashkia, pasi Kinemanë e privatizuan?!

Po rrugët, kanalizimet si në fshat e qytet si në Mesjetë?!

Po urat nëpër fshatra?!

Po ndriçimi që mungon në mbi 80% të Bashkisë?!

Po pastrimi; kudo plehra e qenë rrugëve?!

Po varrezat plot abuzime?!

Vidhen taksat; abuzohet me to me tendera korruptivë! Tallen me të varfërit, me të pastrehët, me të thjeshtët e të ndershmit! Bashkia është kthyer në emërime nepotike burrë-grua, kushërinj, krushqi; ndërkohë specialistët, intelektualët dhe socialistët e ndershëm rrugëve. Qyteti në mjerim i shpopulluar i braktisur i keqpërdorur! Së bashku do largojmë Hajdarin e ‘pengun’ e ish-fatorinos, Oligarkut Salillari dhe ‘Hajdarët’ e tjerë, të korruptuar, që janë pasuruar me taksat tuaja dhe që përdorin pushtetin vetëm për t’u pasuruar.

Bashkinë do jua kthejmë banorëve dhe do të kthehet në “Kantier Ndërtimi”! Do habiteni si ka mundësi që brenda 1 viti, çdo gjë do të ndryshojë ashtu siç e meriton  Kuçova e intelektualëve, aviatorëve dhe naftëtarëve!

Kurrë mos i gëzofsh as paratë e popullit, as karrigen e grabitur të Bashkisë në “14 Maj”! Kushdo mund të të fal, por njeriu i ligjit s’të fal kurrë, ashtu siç nuk kam falur dhjetëra kriminel, që edhe sot janë në burgjet e Shqipërisë! Vazhdo bëj qejf por mos harro gjumin kurrë nuk ke për t’a bërë të qetë se të presin byzylykët shumë shpejt dhe ti e di. Mandati i vjedhur, i grabitur nuk gëzohet kurrë.

Më të lexuarat