BREAKING NEWS

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e antimafias italiane, paralajmëron Artan Hoxha dhe zbulon emrin kush është ‘peshku i madh’

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e
x

Politike

Denoncimi i Murrizit në Kuvend, tregon çfarë ndodh në një nga kazinotë e vendit: Nuk pyet për punonjësit e Sandër Lleshajt

Denoncimi i Murrizit në Kuvend, tregon çfarë ndodh në

Deputeti Myslim Murrizi ka bërë një deklaratë me tone të forta në lidhje me reskeptimin e masave anti-COVID, ku ka vënë theksin te një kazino e cila sipas tij rri hapur 24 orë.

"A se kuptoni se jeni bë të bajatshëm dhe hyni në çdo familje sepse hynë në çdo familje shqiptare përmes ekranit. Bëhuni më njerëzor dhe më pak të babëzitur për para në këtë situatë. Siç e thanë dhe kolegë të tjerë nuk ka njeri në këtë sallë dhe jashtë saj që nuk ka të afërm miq dhe shokë që nuk janë të prekur nga kjo pandemi.

Edhe në xhenaze kërkoni të filloni. Gjobitja e deputetëve është një gallatë për fëmijë kopështi. Një kazino luhet dhe non stop nuk respekton orarin. Çështë kjo kazino që nuk pyet për punonjësit e Sandër Lleshit nëse ndonjë këtu në sallë nuk luan.

Nëse keni patur qëllim që ta përdorni moritn dhe koleren për një grusht parash të pista, të jeni të bindur se askush ska për ti gëzu se në këtë botë siç vijmë dhe ikim. Mjerë atë që e tundon e padrejta dhe që kërkon të përvetësojë paratë e këtyre hallexhinjve", tha ai.