BREAKING NEWS

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i viktimave, mbi 400 raste të reja

MSH informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Ulet numri i
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI në zgjedhjet e 25 prillit në Tiranë. Emri

Monika Kryemadhi merr goditjen/ Prangoset ish- kandidati për deputet i LSI
x
BREAKING NEWS

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4 turistëve rusë në Qerret, kamerat zbulojnë gjithçka, ja lëvizjet në hotelin luksoz. Ambasada ruse merr vendimin e menjëhershëm

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Zbardhen detaje të reja nga vdekja e 4
x
BREAKING NEWS

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat që implikojnë politikanët e njohur dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja si po i detyron Berisha që t’i rrinë rrotull!

“Kjo është bomba”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron pasurinë marramendëse të dy vëllezërve me rrezikshmëri të lartë në Tiranë. Zbardhen akuzat e rënda

Trafikim të miturish dhe prostitucion/ Policia e Tiranës sekuestron
x
BREAKING NEWS

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/ Çfarë ka ndodhur në dhomën e saunës ku po qëndronin 4 turistët që u gjetën të vdekur në Qerret, shoqërohen në polici e gjithë stafi

Zbardhen të tjera detaje të reja për ngjarjen tronditëse/
x
BREAKING NEWS

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe paralajmëron sekuestrim të pasurive sipas vendimit të Biden

SHBA e vendosur për Berishën, nuk pranon negociata dhe
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir, nënë e bir hidhen nga kati i tretë për t’u shpëtuar flakëve! Vdes e ëma. Zbardhen dyshimet e rënda

E rëndë/ Apartamenti përfshihet nga flakët në Astir,
x

Politike

Deputeti “besnik” i Berishës zbulon lëvizjen  e radhës kundër Bashës: Ai ka përçarë partinë

Deputeti “besnik” i Berishës zbulon lëvizjen  e

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka deklaruar se vendimi autokrat i marrë nga Lulzim Bashës për përjashtimin e ish-kryeministrit Berisha, ka përçarë partinë e PD.

Noka ka deklaruar në Abc Neës se do të kërkohet referendum, për të cilin do të duhet një e katërta e përfaqësisë.

“Kur merr vendim në kundërshtim me kundërshtarët , do të thotë që e ke përçarë partinë. Ne kërkojmë referendum. Do të mblidhet Kuvendi Kombëtar, për të cilin duhet 1 e 4 e përfaqësisë. Po përçahet partia, po merret vendim kundra shumicës. Partia po lëngonte nga humbjet e zgjedhjeve kur më pas erdhi shpallja “non grata” e Berishës”, ka deklaruar ai.

Noka ka deklaruar se synimi i lëvizjes së nisur nga ish-kryeministri Berisha ka  si pikë të parë vullnetin dhe respektimin e zërit të çdo anëtari.

“Pika e parë është vullneti, të respektohet zëri i çdo anëtari të PD, të realizohet si kusht për t’i mbajtur të bashkuar”, thotë ai.

Më të lexuarat