BREAKING NEWS

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në
x

Politike

Deputeti e thotë hapur: Kemi 3 organizata të korruptuara që po na drejtojnë

Deputeti e thotë hapur: Kemi 3 organizata të korruptuara që po na

Kandidati i Bindjes Demokratike, Andi Permeti është shprehur se janë 3 organizata të korruptuara që drejtojnë vendin.

Ai është shprehur se nuk këron vetëm votën e të djathtëve port ë të gjithë. Ai shtë shprehru se kërkon voton e njerëzve, të cilëtr besojnë se Shqipëria duhet të ndryshojë.

“Unë personalisht kam ardhur nga PD-ja, kjo nuk do të thotë se unë kërkoj vetëm votat e të djathtëve, por edhe të të tjerëve. Ne duhet të jemi të lirë, për të mos qenë as me Ramën, as me Bashën. Ne kemi bërë lëvizje aktivitete dhe konkretizimi i Bindjes Demokratike u bë kur PD nuk ishte fare në zgjedhje.

Sot kemi 3 organizata të korruptuara që na drejtojnë dhe unë dua të kërkoj votën e njerëzve që besojnë se Shqipëria duhet të ndryshojë. Ne në zgjedhjet e 2019 nuk morën shumë vota, por morëm 35 mijë vota në një të tretën e territorit. Ne qëndruam sërish e do jemi zgjedhje pas zgjedhjeve”, tha Përmeti.