Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deputeti i kthehet keq Eni Vasilit: Mos më provoko mua, se s’merr vesh. Rama largohet në shtator

Postuar: 10/07/2019 - 23:12

Deputeti Lefter Maliqi, i ka kërkuar moderatores Eni Vasili që të mos bëjë avokaten mbrojtëse të djallit.

‘Mos ndërhy kot, mos bëj avokaten e Ramës se ai dështoi, po i bien Çitjanet, ty të shpërbleu se të votoj parlamenti Rilindas me 100 vota, drejto emisionin mos më provoko mua dhe mos ndërhy tek të tjerët duke fol për drejtësinë e gjykatën kushtetuese se s’merr vesh, boll bërë avokaten e Kryeministrit dështak se do rrëzohet brenda shtatorit’, deklaroi Maliqi në emision dhe më pas ka mbyllur telefonatën.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:37

Zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko, e cila njëkohësisht është edhe kryetare e Grupit Ndërinstitucional të Punës ka njoftuar se qeveria po bën përgatitjet për hapjen e Kapitullit 24, nëse hapen negociatat me BE-në.

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar sa i takon dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pos

Postuar: 20/07/2019 - 15:35

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të hetojë krimin elektoral të 30 qershorit.Opozita ka kal

Postuar: 20/07/2019 - 14:55

Kreu i LDE-së Arian Galdini ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryem

Postuar: 20/07/2019 - 14:51

Pas aktit të dorëheqjes së parevokueshme të Ramush Haradinaj si kryeministër i Kosovës, ka ardhur

Postuar: 20/07/2019 - 14:50

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta duket se nuk do të jetë një proces aspak i lehtë për mazhorancë