Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deputeti i LSI-së: Arta Markut i ka ardhur koha të përballet me përgjegjësinë!

Postuar: 14/09/2018 - 14:01

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar publikisht për heshtjen e Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku sa i përket çështjes së vëllait të ministrit Fatmir Xhafaj.Vasili në reagimin e tij në Facebook shprehet se Arta Marku është kthyer në mburojë e Edi Ramës, ndërsa shton se “koha për t’u përballur me këtë përgjegjësi ka ardhur për kryeprokuroren”.

 
Reagimi i Petrit Vasilit:
Arta Marku mburoje e kryeministrit te paditur,kjo eshte zgjyrë dhe jo drejtesi.
Qe ne 11 korrik kryeministri eshte i paditur ne prokurori sepse mashtroi publikisht popullin shqiptar lidhur me audiopergjimin e vellait te ministrit te brendeshem kur ai vete perpara grupit parlamentar te PS deklaroi publikisht:
 
“Kam marrë mbrëmë përgjigjen e analizës shkencore nga një prej laboratorëve më të mirë në botë. Ajo provë më mjafton për t’ju thënë juve se nuk jemi përpara një prove kompromentuese ndaj ministrit. Jemi përpara një materiali jo autotenik që synon destabilizimin”.
 
Në zbatim të ligjit PD dhe LSI iu drejtuan Prokurorisë që të hapë hetim penal ndaj kryeministrit, ndaj Edi Ramës, për pengim të së vërtetës, për fshehje të së vërtetës, duke mos dorëzuar provën në fjalë, ekpertimin që ai ka bërë në një periudhë aq të shkurtër në një nga laboratorët më të mirë të botës.
Duke mos e bërë publike, Kryeministri jo vetëm ka manipuluar opinionin publik, por po pengon zbardhjen e së vërtetës.
Arta Marku s’ka bere asgje deri me sot duke u kthyer ne mburoje per Kryeministrin fajtor.
Kjo nuk eshte drejtesi.
Kete drejtesi qe vjen ere nuk e beson njeri.
Prandaj kryeprokurorja u zgjodh me 69 vota kundra kushtetutes dhe ligjit per te mbrojtur me cdo mjet e me cdo kusht ata qe e zgjodhen.
Turp.
Fajin e kryeministrit e kupton cdo shqiptar, kryeprokurorja po rendon keqas veten me kete kompromentim te hapur publik ne mbrojtje te kryeministrit.
Sigurisht koha per tu perballur me kete pergjegjesi ka ardhur edhe per kryeprokuroren…

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2018 - 16:36

Kryetari i Partisë Demokratike, ka zhvilluar pasditen e sotme një bshkëbisedim me të rinjtë e FRPD-së në qytetin e Beratit, ku ka folur edhe lidhur me banorët e “Astirit”, shtëpitë e të cilëve preken nga p

Postuar: 18/11/2018 - 16:07

Kryeministri Edi Rama përtej rubrikës javore “Përgjigjia ime”, nuk ka hequr dorë edhe

Postuar: 18/11/2018 - 15:48

Ish-oficeri i anti-Drogës Dritan Zagani reagoi ashpër përmes një postimi në Facebook lidhur me çë

Postuar: 18/11/2018 - 14:55

Partia Demokratike ka vazhduar edhe sot akuzat ndaj kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako.

Postuar: 18/11/2018 - 14:24

Kryeministri Edi Rama, me anë të komenteve që u është përgjigjur qytetarëve në Facebook, është sh

Postuar: 18/11/2018 - 14:09

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petri Vasili ka i është ‘përveshur’ kryeministrit Ed

Postuar: 18/11/2018 - 14:02

Si duket kryeministri Edi Rama përtej rubrikës javore “Përgjigjia ime”, nuk ka hequr