Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deputeti i LSI zbulon skenarin e opozitës: Ja çfarë pritet të ndodhë nëse mazhoranca refuzon Vettingun në Politikë

Postuar: 11/09/2018 - 17:35

Deputeti i LSI Endrit Braimllari ka thënë se vjeshta do të shoqërohet me protesta të opozitës në çdo qytet të Shqipërisë, pas përgjigjes së mazhorancës lidhur me Vettingun në politikë.

Partia Socialiste më herët gjatë kësaj jave, është shprehur  kundër propozimit të PD-së, pasi socialistëve kërkojnë që nëse do të ketë një proces Vettingu në politikë, ai patjetër duhet të shoqërohet me një skaner të plotë pasuror për politikanët dhe familjarët e tyre. Braimllari ka thënë se opozita është më e bashkuar se kurrë para shqiptarëve, dhe se njerëzit kanë shumë arsye për të protestuar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 10:49

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me situatën politike, pas një dite tejet intensive ku vetëm ditën e djeshme ka kthyer në Kuvend jo pak por 3 ligje të reja të Kryeministrit.

Postuar: 17/07/2019 - 10:38

Ish ministri Saimir Tahiri ka dalë në një deklaratë për mediat  pas shtyrjes së seancës gjyq

Postuar: 17/07/2019 - 10:28

Menjëherë pas shtyrjes së seancës gjyqësore nga Krimet e Rënda, ish-ministri Saimir Tahiri në një

Postuar: 17/07/2019 - 10:23

Ditën e sotme po zhvillohet seanca te Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Sa

Postuar: 17/07/2019 - 10:19

Partia Socialiste ka marrë një nismë me firmat e 28 deputetëve për të shkarkuar Arben Malajn si a

Postuar: 17/07/2019 - 10:00

Deputetja Rudina Hajdari e ka quajtur abuzim dhe aferë korruptive të qeverisë hartimin e projektl

Postuar: 17/07/2019 - 10:00

Disa eksponentë të rëndësishëm të PS nuk do jenë në datën 22 korrik në Tiranë.