BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Deputeti i njohur komenton përçarjen e opozitës: PD-ja pa orientim, shumë kryetarë po synojnë të krijojnë parti të reja

Deputeti i njohur komenton përçarjen e opozitës: PD-ja pa

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salinaji në një lidhje për “Tirana Live”, ka komentuar situatën në të cilën ndodhet kampi i djathtë dhe mundësitë që mund të ketë për tu ribashkuar Partia Demokratike.

Salianji në fjalën e tij ka theksuar se tashmë partia e vulës është thjesht një copëz që po mbahet peng për interesa personale.

Ndër të tjera deputeti është shprehur se tashmë ajo parti është fragmentarizuar në atë mënyrë që duket se ka më shumë pretendent për kryetarë.

“Publiku dhe i gjithë opinioni publik e shikojnë se nuk behet më fjalë për parime që kanë si qëllim bashkimin e PD-së duket se ka një luftë personale për pushtet. Partia e vulës e cila ka ngelur pa një orientim të saktë është fragmentizuar më tej dhe ka përplasje për pushtet. Thelbi i diskutimit që është për rikthimin e kryetarit të partisë duket se ka dhe disa të tjerë që duan ta mbajnë peng për procedura. Nuk ka të bëjë më me mbajtjen e parimeve dhe me një parti me drejtim properëndimor, por një luftë personale që ka shpërthyer në proporzion me atë që kanë dhënë si kontribut.

Sa i përket mbledhjes së zhvilluar ditën e djeshme unë nuk kam pasur ndonjë kërkesë për marrje pjesë dhe pse jam anëtar i zgjedhur me votë. Partia është fragmentarizuar në atë mënyrë që të dalin shumë parti të tjera, ku duket se më shumë ka kryetarë ose më mirë të themi pretendentë për të qenë të tillë. Kjo është e qartë për të gjithë demokratët se kjo i shërben interesave personale, pasi nëse do të kishte një interes për demokratët nuk do të ishim në këto kushte. Këto lëvizje i shërbejnë disa palëve politike për të ruajtur statuskonë që nuk kanë interes publik por janë në interes të individëve të caktuar”, ka thënë Salianji.

Ndër të tjera ai është shprehur se gjendja në të cilën ndodhet sot PD është edhe më keq se në kohën kur u dorëzuan mandatet.