Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deputeti i PD nuk i kursehet drejtorit të Ramës pas akuzave ndaj Mirush Kabashit : Kumarxhi publik

Postuar: 13/06/2018 - 11:07

Pas akuzave të fundit të drejtorit të Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli, i cili i ka kujtuar rrogën aktorit të mirënjohur, Mirush Kabashi, vetëm se ky i fundit është shprehur kundër shembjes së godinës së Teatrit, reagimet kundër tij kanë qenë të shumta.

Deputeti i PD, Luçiano Boçi përmes një statusi në facebook, e ka cilësuar Çulin si një drejtor të korruptuar dhe një servil të Edi Ramës.

“Edi Rama shfaqet si burracak, kur ndërsen Hervin Çulin kundër Artistit të Merituar dhe Nderit të Kombit Mirush Kabashi.

Është e dënueshme dhe e papranueshme gjuha prej ordineri që kumarxhiu publik Çuli, përdor ndaj artistëve më të njohur, të cilët po refuzojnë korrupsionin gjigand te dyshes Rama – Veliaj, për të cilin po bëhet kurban shembja e Teatrit Kombëtar!

Duke vënë në skenë Apologjinë për Edi Ramën, Hervin Çuli, ky drejtor i korruptuar, i paaftë dhe servil ka marrë përsipër të hedhë baltë mbi çdokënd që del kundër Edi Ramës, por harron se siç thotë Viktor Hygo, kur diktatura është fakt, revolucioni është e drejtë e qytetarit”, shkruan Boçi në rrjetet sociale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2018 - 17:44

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje protesta e banorëve të zonës së ‘Astirit’ në ditën e 16 të protestë së tyre për të mbrojtur shtëpitë e tyre, të cilat do të prishen për t’i hapur rrugë proje

Postuar: 19/11/2018 - 17:40

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’,  këshilltari ligjor pranë PD, Gazmend Bardhi ka t

Postuar: 19/11/2018 - 17:26

Partia Demokratike ka njoftuar se banorët e Astirit në Unazën e Re do vazhdojnë të protestojnë de

Postuar: 19/11/2018 - 17:20

Lidhjet mes trafikantëve shqiptarë të drogës dhe mafias kalabreze e njohur me emrin “Ndragh

Postuar: 19/11/2018 - 16:51

Zgjedhjet lokale janë duke afruar, e partitë politike janë duke identifikuar kandidatët të cilët

Postuar: 19/11/2018 - 16:47

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji tha se vettingu në politikë nuk është asgjë tjetër

Postuar: 19/11/2018 - 16:24

Deputetët e PD prej kohësh nuk marrin pjesë në seancat plenare duke e kushtëzuar atë me vettingun