BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x

Politike

Deputeti i PD plas deklaratën e fortë për Sali Berishën: Ka qenë komunist, kur ishte sekretar partie nuk i linte studentët të...

Deputeti i PD plas deklaratën e fortë për Sali Berishën: Ka

Deputeti Agron Kapllanaj u shpreh se në takimin që po mbahet në Teatrit Bylis janë demokratët e vërtetë.

“Cilin nga juve ka dërguar në këtë takim Edi Rama? Ju jeni demokratët e vërtetë”, iu drejtua Kapllanaj, duke shtuar se “ne duhet të ndahemi nga e shkuara”.

Duke iu drejtuar demokratëve që protestonin, Kapllanaj tha se “ato janë të detyruar, pasi Berisha mori në telefon ish-Kryetarin e PD në Fier dhe i tha që të nxirrte njerëzit në protestë. Por unë u them se ata e kanë derën e PD të hapur, demokratët nuk duan zhurmë, nuk duan sharje”.

Ai tha se Berisha ka qenë komunist, ish-sekretar partie i PPSH, ndaj dhe kultivoi frymën e sharjeve dhe zhurmës.

“Sali Berisha kur ishte sekretar partie nuk i linte studentët me flokë të gjata, apo të mbanin pantallona sipas modës. Armiku jonë është Edi Rama”, tha Kapllanaj, duke shtuar se “edhe të majtët e ndershëm e kanë derën e hapur në PD, ata mund të japin kontributin e tyre”.

 

 

 

 

Më të lexuarat