Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Deputeti i PD-së lëshon gojën keq ndaj Bashës: Nuk ka … që bën pas fustanit të tij

Postuar: 21/04/2019 - 09:43

Deputeti Myslim Murrizi, i cili u përjashtua nga Partia Demokratike pasi nuk pranoi të digjte mandatin e tij të deputetit gjatë një interviste ka thënë se ai vazhdon të mbetet demokrat.

 
Po ashtu Murrizi ka thënë se do të ndryshojë sistemi nga çdo grup vemjesh. Gjithashtu gjatë fjalës së tij ai lëshuar akuza të rënda ndaj ish-deputetëve të Partisë Demokratike, të cilët sipas tij e ka sulmuar shumë pasi ai nuk pranoi të digjte mandatin e tij.
 
Murrizi ka lëshuar gojën keq edhe ndaj kreut aktual të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës. Ai tha se nuk ka asnjë nga ata që shkojnë pas fustanit të Bashës se ai nuk është demokrat.
 
Më tej ai ka thënë:
 
Ne nuk kemi parti. Askush nuk mund të thotë që s’jam demokrat. Demokrat është tjetër anëtar i partisë është tjetër. Që të jem i sinqertë nuk kam dëgjuar asnjë bilbilush nga ato rrugorët që të thonë se Myslim Murrizi nuk është demokrat. Të jem apo jo demokrat nuk e vlerëson asnjë nga këto që bëjnë cërr cërr cërr pas fustanit të Bashës. Askush nuk mund të gjykojë Murrizin nga këto bilbilushat që janë pjellë e komunizmit. Kush mund ta gjykojë Myslim Murrizin? Sahit Dollapi? Oerdi? Ivi që janë të gjithë bij komunistësh.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 17:57

I ftuar në rubrikën “Opinion”,Paloka i quan “lojëra para ndërkombëtarëve” letrat për dialog, që Rama i ka dërguar së fundmi Bashës.

Postuar: 23/05/2019 - 17:28

Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit par

Postuar: 23/05/2019 - 17:11

Opozita prej muajsh ka dalë në rrugë duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama, dhe formimin e n

Postuar: 23/05/2019 - 16:56

Propozimet e Lulzim Bashës të bëra në Durrës, për ndryshim të sistemit zgjedhor për zgjedhjen e P

Postuar: 23/05/2019 - 16:47

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, deputeti Arben Ahmetaj përmes një fjale të gjatë në Parlament

Postuar: 23/05/2019 - 16:43

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka reaguar pasi KQZ i rrëzoi kandidatin për bashkinë e B

Postuar: 23/05/2019 - 16:35

Ndërsa mori fjalën në seancë plenare, në të cilën u prezantua raporti i Institutit të Studimeve t