BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Politike

Deputeti i PS-së mbetet pa fjalë nga nënë Liza: Nuk kam asnjë diskutim me ty, mu prenë gjunjët

Deputeti i PS-së mbetet pa fjalë nga nënë Liza: Nuk kam

Vijojnë diskutimet në Komisionin e Ligjeve mes banorëve të "5 Majit" dhe deputetëve që janë të pranishëm në seancën që po zhvillohet për shembjen e banesave të tyre.

Deputeti i PS-së, Eduart Ndreca, sapo ka marrë fjalën i është drejtuar banores së lagjes “5 Maji” Liza Marku, duke i thënë se me fjalën e saj prej burrneshe në këtë seancë ia ka prerë gjunjët.

Ndër të tjera Ndreca ka theksuar se nuk do të ketë asnjë diskutim me të.

Pjesë nga diskutimi:

Eduart Ndreca: Nënë Liza s’kam asnjë diskutim me ty se origjina jote, fjala jote prej burrneshe këtu, mi ka pre gjunjët të flas. Unë jam Mirditor si ty dhe më kufizon. Ju ke ba nder edhe të tjerëve se me ke hequr ca pyetje dhe duhet të ta dinë për nder këto 2 djemtë.

Dua t’iu vë në dijeni, po flas me këto se me ty nënë Liza skam asnjë konflikt, po më the to e lë fare diskutimin. Ne jemi në Komision të Ligjeve dhe ky komision ka rënë dakord që të thirrej kjo seancë dëgjimore. Mllefin që keni s’duhet të na e hidhni ne. Sepse unë personalisht s’kam qenë për këtë dëgjesë por ka qenë dhe vullneti i kryetares së komisionit (Klotilda Bushka) për ta bërë këtë dëgjesë. (ndërhyjnë deputetët e PD)

Klotilda Bushka: Ju çfarë e keni këtë, sa flasim ne hidheni në këmbë, kurse ne ju  dëgjojmë…

Eduart Ndreca: Ne këtu kemi një shkresë të bashkisë së Tiranës që ka X kontrata. Ka x marrëveshje me banorët. Ju këtu nuk jeni në emër të të gjithë banorëve. Pyetja, a ka trajtim të pabarabartë? A dyshoni se ka trajtim të pabarabartë të banorëve në lidhje me marrëveshjet?