BREAKING NEWS

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e Shëndetësisë jep detajet sa raste të reja janë shënuar 24 orët e fundit

Surpriza të pakëndshme me bilancin e COVID, Ministria e
x

Politike

Deputeti lëshon alarmin në Parlament: Ka dy mundësi, të vdesim nga Covid-19 ose të...

Deputeti lëshon alarmin në Parlament: Ka dy mundësi, të

Deputeti i opozitës Halit Valteri gjatë fjalës së tij në Kuvend ka deklaruar se shqiptarët ndodhen përballë dy mundësive, falimentimit nga mbyllja ose lirisë që sjell vdekjen nga COVID-19.

Sipas tij, e gjithë kjo situatë ndodh për shkak të dështimit të klasës politike 30-vjeëare që ka dështuar edhe me politikat e saj shëndetësore.

“Kemi dëgjuar çdo histori të mundshme. Kemi mësuar nga një telefonatë e vetme për humbjen e njerëzve të dashur, miqve dhe të njohurve tanë, kemi mësuar se disa prej tyre fillimisht u zgjuan duke u ndjerë mirë, pastaj gradualisht u sëmurën, rezultuan pozitiv me Covid-19 dhe si qindra të tjerë, brenda javësh humbën jetën.

Më tej ai foli edhe për dyshimet e ngritura për Covid ku theksoi se “Ky dyshim, i shoqëruar me masat anti-Covid të kërkuara për të luftuar këtë pandemi, na ka bërë të ndihemi më të vetmuar se kurrë.

Nuk dëshiroj të kontribuoj në pesimizëm, por sistemi kriminal 30-vjeçar, na ka vënë sot përpara dy zgjedhjeve: ose të mbyllemi dhe të falimentojmë ose të vdesim nga Covidi, pasi nuk ka asnjë mundësi tjetër. Po e theksoj këtë fakt, mbi të gjitha, sepse ka akoma shumë imbecilë mesh nesh që mendojnë se kjo klasë politike, 30-vjeçare, mund të sjellë ende ndonjë gjë të mirë”.

Më të lexuarat