BREAKING NEWS

Hillary Clinton i jep çmimin e rëndësishëm kryeministrit Rama: E admiroj punën e tij. Ja çfarë më tha kur e mora në telefon

Hillary Clinton i jep çmimin e rëndësishëm kryeministrit
x
BREAKING NEWS

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e vizitës së Escobar në Tiranë dhe jep mesazhin e fuqishëm

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e “përfaqësuesit” të Tom Doshit që mbështet Berishën, Bejko paralajmëron sulm të selisë pas 11 dhjetorit

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë rrezikojnë sekuestrim pronash e bllokim llogarish, Kim e Blinken paralajmërojnë reprezalje

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë
x
BREAKING NEWS

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë rrugën e integrimit, Tirana nuk do kërkojë ndarje nga Shkupi, kemi mësuar nga gabimet e njëri-tjetrit

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Politike

Deputeti shqiptar në Serbi shpërthen i revoltuar: Vuçiç po shtyp shqiptarët! Nuk ka ‘Open Balkan’ pa Kosovë

Deputeti shqiptar në Serbi shpërthen i revoltuar: Vuçiç

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi, që përfaqëson Luginën e Preshevës, ka folur sot nga Shkodra duke deklaruar se dhe Kosova duhet të jetë pjesë e ‘Open Balkan’. Për gazetarët e pranishëm, ai e quan “shtypje të shqiptarëve në Serbi nga regjimi i Presidentit Vuçiç dhe pozitën e vështirë të shqiptarëve atje.

Deputeti Kamberi ka deklaruar se “Vuçiç me dy standarde ku nga njera ane ben si paqesor i Ballkanit dhe bashkues, por nga ana tjeter permend termin bota serbe duke perjashtuar gjithe te tjeret dhe ka lidhje te forta me Kinen e Rusine, si dhe tenton shpopullimin e shqiptareve qe jetojne ne Luginen e Presheves”.

Ai tha se nuk mund të ketë ‘Open Balkan’ për sa kohë shqiptarët në Serbi janë të shtypur.

“Nuk mund te kete “Open Balkan”, persa kohe shqiptaret ne Serbi jane te shtypur. Nuk mund ta kritikoj kete procedure, por s’mund te kete perjashtime. Kam kritika edhe per administraten e Brukselit qe po detyron Kosoven dhe Serbine te firmosin disa marreveshje qe ndoshta nuk jane te duhurat”, ka thënë deputeti Kamberi.