BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

TRONDITËSE! Vetëvritet me armë zjarri biznesmeni në Fier, zbardhen detajet e para

TRONDITËSE! Vetëvritet me armë zjarri biznesmeni në Fier,
x

Politike

Deputeti tregon se çfarë fshihet pas shkarkimit të Ilir Metës: Më bën që të dyshoj...

Deputeti tregon se çfarë fshihet pas shkarkimit të Ilir

Deputeti Adriatik Alimadhi u shpreh se  ngritja e komisionit hetimor për presidentin duket pa mbështetje në Kushtetutë dhe ligj.

Ai tha se ky komision është një shkelje kushtetuese, sepse kuvendi nuk duhet të nxjerrë ligje 2 muaj para përfundimit të legjislaturës së tij.

“Ne 30 vite kemi pasur të njëjtët aktorë politikë. Duke u marrë vetëm me këta aktorë nuk kemi pasur një produkt. Edhe ngritja e komisionit hetimor për presidentin më duket pa mbështetje në Kushtetutë dhe ligj. Ajo që më bën të dyshoj është se është një lojë politikë, sepse këto 49 deputetë ngrenë dorë sikurse u thonë. Unë mendoj se ky komision është një shkelje kushtetuese, sepse kuvendi nuk duhet të nxjerrë ligje 2 muaj para përfundimit të legjislaturës së tij.

Kjo është një zhurmë më shumë që i nxeh gjakrat dhe situatën politike në vend. Kjo është një politikë tallava që nuk mbështetet te gjërat jetësore të shqiptarëve. I ka lodhur shqiptarët të cilët e kishin mundësi që të voton ndryshim në 25 prill, por nuk e bën. Por për mua PD në këto vite duhet të kishte ngritur një ideologji të veten”, tha Alimadhi për Ora News.

Më të lexuarat