BREAKING NEWS

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me përgjigjen

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me
x
BREAKING NEWS

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të hetohet nga FBI, SPAK të bashkëpunojë me amerikanët

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të
x
BREAKING NEWS

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja çfarë pritet të diskutohet

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja
x
BREAKING NEWS

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish kryeministrin: Me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish
x
BREAKING NEWS

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët
x
BREAKING NEWS

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton
x
BREAKING NEWS

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin e FBI-së

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin
x

Politike

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka përgjegjësi për largimin e të rinjve

Deputetja demokrate habit me deklaratën: Partia Demokratike ka

Deputetja e Partisë Demokratike, Ilda Dhori thotë se edhe forca politike në të cilën ajo bën pjesë, ka përgjegjësitë e saj për largimin e të rinjve nga vendi.

Në emisionin “RinON”, Dhori tha se plani i PD-së që u shpalos në zgjedhjet e 25 prillit 2021, ishte mjaft i mirë dhe mund ta kishte ndryshuar situatën.

“Edhe Fier, edhe Lushnja, edhe Divjaka po e vuajnë zbrazjen nga të rinjtë dhe është e dhimbshme. Personalisht, e shoh me shumë keqardhje. Plani është të ndryshojë sistemi, vetëm në këtë mënyrë. Unë nuk mund të pranoj që sot Partia Demokratike është në situatën më të mirë.

Plani i një viti më parë, mendoj që ishte më i miri. Por më pyetët për tani. Mendoj që do të kishte bërë diçka për të ndryshuar këtë sistem. Por padyshim që përgjegjësi shumë të madhe ka edhe opozita për këtë”, theksoi ajo.