BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Politike

Deputetja e grupit të Bashës sulmon Berishën: Bashkimi nuk bëhet duke mbledhur firma nëpër skuta, ngërçi jonë është ‘non grata’

Deputetja e grupit të Bashës sulmon Berishën: Bashkimi nuk

Deputetja e PD, Oriola Pampuri, e cila njihet si mbështetëse e ish-kryetarit Lulzim Basha deklaroi dje se bashkimi i Partisë Demokratike nuk mund të realizohet me dreka dhe as duke mbledhur firma për shkarkimin e Alibeajt nga kreu i grupit parlamentar. Gjatë një prononcimi për mediat, se interesat personale duhet të mënjanohen përballë atyre publike, duke theksuar se ngërçi më i madh ishte shpallja ‘non-grata’ e Berishës që ndante PD-në në dy pjesë. Pampuri tha se ngërçi më i madh për PD-në është 'non-grata' e Berishës pasi për të njëjtën gjë vetë deputetët e PD kishin akuzuar zyrtarë të PS në 2021-shin. Sipas saj PD nuk mund të ketë standarde të dyfishta për të tilla çështje. Bashkimi nuk mund të ndodhë as me një drekë dhe as duke mbledhur firma nëpër skuta. Bashkimi ndodh me platforma reale duke u mbështetur në disa modalitete mes dy palëve. Ashtu sikurse u diskutua mes Bardhit dhe Palokës. Kjo mundësi për të pasur kandidatë nën logon e PD-së nuk duhet kurrsesi të vendosen kushte. Ne kemi ngërç të madh, non-gratën e Berishës. Në 2021, kemi akuzuar shumë herë zyrtarë të PS dhe nuk mund të bëjmë lojë të dyfishtë, duke shkelur standardet tona. Në këtë moment, duhet të kishte një bashkim të bazës me qëllim që të ofronim një opozitë të fortë përballë Ramës”, deklaroi ajo. E pyetur për rregullin e vendosur nga Ministria e Arsimit, ku çdo të hënë në oborret e shkollave do të këndohet Himni i Flamurit, deputetja theksoi se kjo është një metodë komuniste, duke shtuar se fëmijëve duhet t’u mësohet dashuria për atdheun në mënyrë tjetër dhe jo me rreshtime të tilla. “Janë disa sjellje që të kujtojnë vitet e diktaturës. Më kujtohet kur këndonim himnin në klasë të parë dhe ishte një rreshtim alla komunist dhe nuk më pëlqente. Fëmijët duhet të dinë himnin, duhet t;u mësohet por duhet t’u largohemi këtyre standardeve dhe të gjejmë mënyra të tjera të bëjmë fëmijët të duan vendin e tyre jo me mënyra të tilla komuniste”, nënvizoi deputetja e PD, Oriola Pampuri.

Më të lexuarat